KONST / Litografier / Färglitografi 13196071
nr 1319 6071
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 45/310, daterad 1956. Motivet: 35x43 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 13 april 2020
kl 18:08:40
1.000 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén